« Geri Dön

Mustafa Akgül – Gönül Sohbetleri

Başlangıç:
11 Ocak 2013 19:00
Bitiş:
11 Ocak 2013 20:00
Category:
Organizyon:
İSBEK
Telefon:
0 212 589 21 00
E-mail:
info@isbek.org
Kurum:
ISBEK
Addres:
Google Map
Kocamustafapaşa Sümbül Efendı Camıı, İSTANBUL Türkiye Türkiye, İSTANBUL, Türkiye, Türkiye
mustafaakgul2

Hak bir gönül verdi bana, Ha demeden hayran olur…
İstanbul Merkez Vaizi Mustafa Akgül, Hakk’kın razı olduğu gönüllerin demlerini Sümbül Efendi (KS) Tekke Konağı’nda(İSBEK) sürüyor. Dinleyene dünyayın unutturan tatlı üslubuyla, anlaşılması zor gibi gelen kavramları ve meseleleri kolayca izah eden Mustafa Akgül Hoca, Gönül Sohbetleri’nin ilkinde ‘Fikir, Zikir, Şükür’ kavramlarını. Hayatın ve İslamiyet’in içindeki yerlerini ve önemini bambaşka açılardan yaklaşarak dinleyenlerin dağarcığına açıyor.

 

MUSTAFA AKGÜL KİMDİR

Mustafa Akgül 1950 de Kayseri’ nin Erkilet nahiyesinde doğdu. İlk orta ve Yüksek tahsilini Kayseri’ de yapan Akgül, mesleğe Talas Ali Saib Paşa camiinde imam olarak başladı. 3 Yıl kadar Kayseri Müftü Yardımcılığı yaptı, daha sonra İstanbul Haseki eğitim merkezinde Fıkıh, Hadis ve Tefsir dallarında uzmanlık eğitimi gördü. Edirnenin Keşan ilçesinde Müftülük yapan Akgül 32 sene İstanbulda Merkez Vaizliği yapmış 2012 yılında da istanbul Baş Vaizliğine tayin edilmiştir.

200′ ü aşkın Televizyon programına yapımcı veya misafir olarak katılan Akgül, Türkiye’ de bir ilki başlatarak cami ve salonlarda göze hitab eden slayt sunumlu vaazları başlattı, bu görüntülü vaazlarını yurt içi yurt dışı çeşitli mekanlarda 250 kadar tekrar, tekrar sundu.

Ülkemizin 30 a yakın ilinde konferans ve vaazlar veren Mustafa Akgül Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika gibi avrupa ülkelerinde, Hindistan, Avusturalya gibi uzak doğu ülkelerinde, Amerika gibi uzak batı ülkelerinde de defalarca konferanslar verdi.
Dünyada bir ilk olan Din görevlileri sendikasının kurucuları arasında bulunup uzun süre 2. başkanlığını sürdürdü, son şekliyle Diyanet Sen adını alan bu sendikanın halen onursal genel başkanıdır.

İstanbul Müftülüğü veya Diyanet işleri Başkanlığı’ nın hizmet içi eğitim programlarında Cami görevlisi meslektaşlarına seminerler veren Mustafa Akgül evli olup 5 çocuk babası yedi torun dedesidir.

Paylaş / Yer imi
iCal Formatında Takip Et + Google Ajanda